Geoblog.pl    Grzdacz    Podróże    Podróż z plecakiem po Azji. 2008/2009    Wedrowka ulicami Kolkaty

Wedrowka ulicami Kolkaty

Indie, Kolkata

Wedrowka ulicami Kolkaty jest bardzo meczaca ze wzgledu na smrod spalin i halas oraz tlok. Po dluzszym spacerze glowa boli niemilosiernie. W gardle drapie a z nosa cieknie:) Taki urok duzych azjatyckich miast. Wczoraj pojechalismy do Swiatyni Kali gdzie codziennie morduje sie z rana mase zwierzat (kozy). Kiedys taka ofiare skladano z ludzi i kto wie czy dalej nie powinno sie tego praktykowac:) Bylismy tam po poludniu, zeby nie trafic na pore mordu za to trafilismy na sprzatanie swatyni tak wiec za duzo nie dalo sie zobaczyc a zdjec i tak robic nie wolno wiec zmylismy sie dosyc szybko z tego ponurego przybytku. Poszlismy rowniez na zabytkowy cmentarz ale byl dosyc podupadly. Chociaz sceneria bardzo ciekawa i nadaje sie do krecenia horroru:) Ale w nocy tam wejsc nie wolno. O dziwo wstep byl bezplatny. W drodze powrotnej mijalismy misje Matki Teresy. Do srodka nie wchodzilismy a z zewnatrz budynek wcale sie nie rzuca w oczy. Jedynie tablica na budynku informuje co jest wewnatrz. Generalnie mowiac nie jestesmy zwolennikami lazenia po miastach i w dalszej podrozy mamy zamiar unikac duzych miast, jesli to tylko bedzie mozliwe. Tu jestesmy tylko dlatego, ze mamy stad samolot do Bangkoku ( kolejnego molocha) w ktorym niestety musimy chwile posiedziec by zalatwic wize do Wietnamu. Wracajac do Kolkaty, jest to miasto duze, tetniace zyciem i nie widac w nim (przynajmniej w centrum) szczegolnej biedy, jak to w Polsce wieść niesie. Nawet nie jest tak brudno jak na przyklad w Patnie gdzie syf jest wszechobecny ale to pewnie dlatego, że polnocne rejony Indii sa biedniejsze niz reszta kraju.
Tak wiec jutro rano opuszczamy Indie na ok. 2 mies.

Staszek W.
Staszek W. - 2008-12-30 12:35
Dziękuję za miły kontakt esemesowy; życzenia noworoczne z Indii muszą się liczyć podwójnie, a może poczwórnie. Bo to kontyntynet tajemniczy i niezrozumiały.
Dla mnie wszelkie stamtąd płynące wieści są pełne niebiańskiego magnetyzmu...
A wy sami oczarowujecie nas swymi pomysłami i odwagą.
Ściskam na sylwestra i cały nowy rok.

anthem
anthem - 2008-12-30 16:04
Doris masz racje - kóz nie powinno się składać w ofeirze bogini Kali tylko ludzi, mam nawet na oku nadających się na pierwszy rzut. Zresztą co to za ofiara z kozy? Żadna. Bogini się wcale nie cieszy i dlatego taki syf mają.
Cieszę się, że pan Stanisław dostał życzenia sms-owe i zazedroszczę, bo ja nie dostałem żadnych życzeń od naszych słodkich podróżników.

A czy koniecznie musicie wizę załatwiać w Bangkoku?
W Laosie się nie da?
Zresztą Bangkok nie jest taki zły.

Grzdacz

Dorotka i Przemek