Geoblog.pl    Grzdacz    Podróże    Podróż z plecakiem po Azji. 2008/2009    Znowu pelna bialasow ul Khao San

Znowu pelna bialasow ul Khao San

Tajlandia, Bangkok

Uzupelnilismy troche brakujacych zdjec z poprzednich dni. Za godzine udajemy sie na wyspe Koh Phi Phi. nastepne wpisy beda gdy Internet bedzie w odpowiedniej cenie ( czyli tani).

Z Vientianu wyjechalismy autobusem za 22000Kip do miasta w Tajlandii Oudonthany przez most przyjazni na ktorym kupilismy wize. Oficer imigracyjny oczywiscie zazadal od nas biletu powrotnego. Dobrze,ze dzien wczesniej go wydrukowalismy w kafejce w Vientianie. Bez tego papierka nie byloby szans wjechac do Tajlandii a pozostali pasazerowie autobusu byliby troszke wsciekli:) Ale powrotu do Laosu bysmy nie milei bo wczesniej wbito nam do paszportow pieczatke konczaca waznosc naszych wiz. Trzeba by kupowac nowa wize do Laosu, drukowac gdzies bilet i znowu wracac do przejscia. Pan oficer w pieknym, nienagannym mundurze byl bardzo skrupulatny( zaczal od pobrania pieniedzy czyli 1000BAT od osoby), notowal, kserowal, przybijal pieczatki, wpisywal do komputera i zeszytu, wielkiej ksiegi, porzadkowal papiery, zszywal zdjecia, papiery i wszystko co sie dalo. Pod koniec procedury uzbieral sie niezly plik papierow i dopiero wtedy laskawie wbil nam do paszportow pieczatke zezwlajaca nam na pobyt w Krolestwie przez 15 dni. Dobrze, ze tylko my musielismy zalatwiac wize na granicy. Cala procedura trwalal ok. 30 min a bylismy jedynymi klientami tego pana i nie musielismy czekac w kolejce. Z Oudonthany wyjechalismy autobusem do Bangkoku ok 11.30 a bilet kosztowal 320 Bat na osobe. Po dluuuuuuuugiej podrozy dotarlismy wreszcie do stolicy okolo 23.00 Poniewaz jestesmy sknery i szkoda nam bylo pieniedzy na taksowke poszlismy na autobus wczesniej zapytawszy w informacji skad i jakiego numeru mamy szukac. Dla zainteresowanych jest to nr 3. Oczywiscie jesli chodzi o dojazd z polnocnego dworca autobusowego na Khao San Road. W informacj powiedziano nam, ze bilet kupimy w autobuise (przynajmniej tak zrozumielismy jego angielszczyzne). Wsiadamy wiec do autobusu, ruszamy a tu nikt sie nie kwapi by nam sprzedac bilet a my sie nie kwapimy by go kupic. Byla tam jakas kobieta, ktora na kazdym przystanku cos notowala w swoim wielkim notesie ale biletow nie sprzedawala. Zap[ytalem ja nawet gdzie mam wysiasc a ona oznajmila, ze mi pokaze wlasciwy przystanek. No i pokazala a my zajechalismy za darmo zamiast placic 200Bht tzn. tyle zadal od nas taksowkarz. I nawet jeszcze zdazylismy do naszej ulubionej taniej jadlodajni na ulicy . na kurczaka w sosie slodko kwasnym. A wiec Bangkok po raz trzeci. Ma jedank swoje plusy, hotele i restauracje otwarte do pozna w nocy i oczywiscie najtansza w Tajlandi, bardzo pyszna porcja musli z yogurtem i owocami. Pychotka!!!
Bilet na Koh Phi Phi wykuplismy w najtanszym biurze turystycznym specjalizujacym sie glownie w biletach autobusowych. Zaplacilismy 1400 Bht za dwie osoby autokar plus prom, podczas gdy w innych biurach zadali od nas od 800 bht za osbe wzwyz. Wyjechalismy okolo 18 i podroz trwala cala noc.

anthem - 2009-02-24 12:33
ko phi phi jest przereklamowane

anthem - 2009-02-27 18:26
Uwaga na dhakę <a href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88761,6325000,Bunt_w_Bangladeszu_zazegnany__.html"> bunt w Dhace</a>

StaszekW.
StaszekW. - 2009-02-27 19:28
Te zdjęcia na poprzednim wpisie są piękne. Podoba mi się ta różnorodność tematyczna. Mówię to dlatego, że co roku oglądam zdjęcia Wojtka z rodziną z podwodnego świata w Egipcie: te pokazy są już monotonne, bo w życiu rafy koralowej w zasadzie nic się z roku na rok nie zmienia. Ale mu tego mu nie mówię, bo oni są ciągle zachwyceni. I niech tak zostanie.

anthem - 2009-02-28 10:07
Panie Staszku, to rzeczywiście strasznie nudne co roku wciąż w to samo miejsce jeździć. Ma pan rację ile można te rafy oglądać?
Ale nasi podróżnicy widać z nów gdzieś utkneli bez internetu, bo nic nowego nie piszą.

Grzdacz
Grzdacz - 2009-03-03 13:48
My troche rozumiemy Wojtka bo rafa jest naprawde przepiekna ale pokaz zdjec moze czasami byc przynudnawy :) Mam nadzieje, ze Wojtek nie czyta naszego bloga, bo jesli czyta to bedzie wiedzial, ze jego pokazy sa nudne ale zawsze mozna pojechac do innego kraju na nurkowanie. Nie tylko w Egipcie sa wspaniale miejsca do nurkowania :)

Grzdacz

Dorotka i Przemek